Hva er kampoppsettet for UEFA Nations League 2022/23 og hvilken gruppe er England i?

Få dagboken sortert fotballelskere ettersom de internasjonale kampene har returnert med litt UEFA Nations League-action.

Og vi har all nødvendig informasjon om ligaene, gruppene og kampoppsettet for denne enorme europeiske turneringen.

1

Kylian Mbappe og Karim Benzema sparket Frankrike til UEFA Nations League-ære i 2021Kreditt: Getty

Euro 2020-finalistene England og Italia har blitt sammenkoblet i gruppe 3 i League A.

Mens 2019-vinnerne Portugal og fjorårets andreplass Spania møter opp i gruppe 2 i League A.

Det kan ha et merkelig konkurranseformat, men de to første utgavene av det har overgått de lave forventningene.

UEFA Nations League 2022/23 ligaer og grupper

LIGA A

  • Gruppe A1: Frankrike, Danmark, Kroatia, Østerrike
  • Gruppe A2: Spania, Portugal, Sveits, Tsjekkia
  • Gruppe A3: Italia, Tyskland, England, Ungarn
  • Gruppe A4: Belgia, Nederland, Polen, Wales

LIGA B

  • Gruppe B1: Ukraina, Skottland, Irland, Armenia
  • Gruppe B2: Island, Russland (suspendert inntil videre), Israel, Albania
  • Gruppe B3: Bosnia-Hercegovina, Finland, Romania, Montenegro
  • Gruppe B4: Sverige, Norge, Serbia, Slovenia
All TV-info og formatforklaringer for UEFA Nations League 2022/23
De Bruyne slår mot «uviktig» Nations League og vil bare til stranden

LEAGUE C

  • Gruppe C1: Tyrkia, Luxembourg, Litauen, Færøyene
  • Gruppe C2: Nord-Irland, Hellas, Kosovo, Kypros
  • Gruppe C3: Slovakia, Hviterussland, Aserbajdsjan, Kasakhstan
  • Gruppe C4: Bulgaria, Nord-Makedonia, Georgia, Gibraltar

LEAGUE D

  • Gruppe D1: Liechtenstein, Moldova, Andorra, Latvia
  • Gruppe D2: Malta, Estland, San Marino

UEFA Nations League 2022/23 kampoppsett for juni

Nedenfor er planen for de kommende UEFA Nations-kampene i juni.

onsdag 1. juni

Torsdag 2. juni

  • Bulgaria 1-1 Nord-Makedonia
  • Kypros 0-2 Kosovo
  • Estland 2-0 San Marino
  • Georgia 4-0 Gibraltar
  • Tsjekkia 2-1 Sveits
  • Israel 2-2 Island
  • Nord-Irland 0-1 Hellas
  • Serbia 0-1 Norge
  • Slovenia 0-2 Sverige
  • Spania 1-1 Portugal

Fredag ​​3. juni

Lørdag 4. juni

  • Armenia 1-0 Irland
  • Finland 1-1 Bosnia og Hercegovina
  • Sulten vs England
  • Litauen 0-2 Luxembourg
  • Italia 1-1 Tyskland
  • Montenegro 2-0 Romania
  • Tyrkia 4-0 Færøyene

søndag 5. juni

  • San Marino 0-2 Malta
  • Kypros 0-0 Nord-Irland
  • Gibraltar 0-2 Nord-Makedonia
  • Bulgaria 2-5 Georgia
  • Tsjekkia 2-2 Spania
  • Kosovo 0-1 Hellas
  • Portugal 4-0 Sveits
  • Serbia 4-1 Slovenia
  • Sverige 1-2 Norge

mandag 6. juni

  • Latvia 1-0 Lichenstein
  • Andorra 0-0 Moldova
  • Østerrike vs Danmark – 19:45
  • Hviterussland 0-0 Aserbajdsjan
  • Kroatia 1-1 Frankrike
  • Island 1-1 Albania
  • Slovakia 0-1 Kasakhstan

tirsdag 7. juni

  • Finland vs Montenegro – 17.00
  • Bosnia og Hercegovina vs Romania – 19:45
  • Færøyene vs Luxembourg – 19:45
  • Tyskland vs England – 19:45
  • Italia vs Ungarn – 19:45
  • Litauen vs Tyrkia – 19:45

onsdag 8. juni

  • Belgia vs Polen – 19:45
  • Irland mot Ukraina – 19.45
  • Skottland vs Armenia – 19:45
  • Wales vs Nederland – 19:45

Torsdag 9. juni

  • Gibraltar vs Bulgaria – 19:45
  • Hellas vs Kypros – 19:45
  • Kosovo vs Nord-Irland – 19:45
  • Malta vs Estland – 19:45
  • Nord-Makedonia vs Georgia – 19:45
  • Norge vs Slovenia – 19:45
  • Portugal vs Tsjekkia – 19:45
  • Sverige vs Serbia – 19:45
  • Sveits vs Spania – 19:45

Fredag ​​10. juni

  • Aserbajdsjan vs Slovakia – 17.00
  • Moldova vs Latvia – 17.00
  • Albania vs Israel – 19:45
  • Andorra vs Lichenstein – 19:45
  • Østerrike vs Frankrike – 19:45
  • Hviterussland vs Kasakhstan – 19:45
  • Danmark vs Kroatia – 19:45

Lørdag 11. juni

  • Ukraina vs Armenia – kl. 14.00
  • Færøyene vs Litauen – 17.00
  • Irland mot Skottland – kl. 17.00
  • England vs Italia – 19:45
  • Ungarn vs Tyskland – 19:45
  • Luxembourg vs Tyrkia – 19:45
  • Montenegro vs Bosnia-Hercegovina – 19:45
  • Nederland vs Polen – 19:45
  • Romania vs Finland – 19:45
  • Wales vs Belgia – 19:45

Søndag 12. juni

  • Nord-Irland vs Kypros – kl. 14.00
  • Georgia vs Bulgaria – 17.00
  • Nord-Makedonia vs Gibraltar – 17.00
  • Norge vs Sverige – 17.00
  • Hellas vs Kosovo – 19:45
  • Malta vs San Marino – 19:45
  • Slovenia vs Serbia – 19:45
  • Spania vs Tsjekkia – 19:45
  • Sveits vs Portugal – 19:45

mandag 13. juni

  • Kasakhstan vs Slovakia – 15.00
  • Aserbajdsjan vs Hviterussland – 17.00
  • Danmark vs Østerrike – 19:45
  • Frankrike vs Kroatia – 19:45
  • Island vs Israel – 19:45

tirsdag 14. juni

  • Armenia vs Skottland – 17.00
  • Moldova vs Andorra – 17.00
  • Bosnia og Hercegovina vs Finland – 19:45
  • England vs Ungarn – 19:45
  • Tyskland vs Italia – 19:45
  • Liechtenstein vs Latvia – 19:45
  • Luxembourg vs Færøyene – 19:45
  • Nederland vs Wales – 19:45
  • Polen vs Belgia – 19:45
  • Romania vs Montenegro – 19:45
  • Tyrkia vs Litauen – 19:45
  • Ukraina vs Irland – 19:45



Kilde lenke

By Gutleif Hansen

Ekspert på gjennomføring av tekstsendinger og spesialist på lagidrett. I sportsjournalistikk siden 2012. En fan av motorsport og motorsport.