Fem glemte Man Utd-spillere som kunne trives under Ten Hag som Henderson og akademiets målmaskin

MANCHESTER UNITEDs katastrofale kampanje er nesten over, og slik situasjonen er nå må de ta til takke med Europa League-fotball neste sesong.

Personer med store navn i Bruno Fernandes, Cristiano Ronaldo, Harry Maguire, Marcus Rashford og Paul Pogba har ikke prestert til forventningene.

6

Man Utd ligger på sjette plass på Premier League-tabellenKreditt: Getty

Andre spillere har ikke vist den høye intensiteten og det harde arbeidet som kreves av Ralf Rangnick, så det er fornuftig for kantspillerne å vise hva de er i stand til.

For tiden sitter over 30 poeng bak begge rivalene Liverpool og Manchester City, og det er det perfekte tidspunktet for å droppe de store navnefloppene.

Med flertall i troppen som underpresterer på en jevn basis, trenger noen av spillerne en realitetssjekk – tid på benken.

Her er de fem kantspillerne som bør velges ut i United-laget…

Man Utd
Spill Sun Vegas-hjulet GRATIS hver dag mellom middag og midnatt

Dean Henderson

Henderson har knapt dukket opp for Man Utd denne sesongen

6

Henderson har knapt dukket opp for Man Utd denne sesongenKreditt: Getty

David De Gea har blitt sett på som en av lagets beste spillere denne sesongen, men hans manglende evne til å feie keeper og manglende evne til å spille fra baksiden holder United tilbake i besittelse.

På den annen side er Dean Henderson mer en moderne keeper, men har ikke hatt sjansen til å bevise seg da han dessverre fanget Covid-19 og var i ferd med å komme seg i starten av sesongen etter at Ole Gunnar Solskjær hadde lovet ham nummer 1-plassen.

Nå, siden United ikke har noe å spille for resten av kampanjen, bør 25-åringen få muligheten til å vise sine kvaliteter.

Skulle han ikke imponere, kan Henderson bli avlastet til sommeren, med både Newcastle og Tottenham interessert i ham.

GRATIS INNSATS OG REGISTRER DEG TILBUD – BESTE NYE KUNDETILBUD

Eric Bailly

Bailly kan være svaret på klubbens defensive problemer

6

Bailly kan være svaret på klubbens defensive problemerKreditt: Getty

Ettersom United fortsetter å ha sine defensive problemer, med Raphael Varane som viser seg å være utsatt for skader, Maguire presterer forferdelig og Victor Lindelof er inkonsekvent på grunn av forpliktelsene rundt ham, er det en overraskelse å ikke se Bailly starte i hjertet av forsvaret.

Sist gang Elfenbenskysten-landskampen startet var 3-1-seieren hjemme mot Burnley 30. desember, da han måtte ut av etter timen på grunn av en trøkk.

Siden han kom tilbake fra Africa Cup of Nations, har ikke Bailly blitt brukt av Rangnick.

Men å spille 28-åringen på regelmessig basis kan tillate klubben å se om han kan være en del av et lag som ønsker å spille besittelsesbasert fotball, eller hvis ikke, vil det tillate United å tjene penger på ham for en rimelig overgangssum.

Phil Jones

Jones har vært begrenset på grunn av sine skadeproblemer

6

Jones har vært begrenset på grunn av sine skadeproblemerKreditt: Getty

Med en oppmuntrende retur inn i laget i januar mot Wolves etter to års fravær, har Phil Jones knapt blitt utnyttet videre i startoppstillingen, til tross for hans allsidighet og den sterke mentaliteten han har hatt fra Sir Alex Ferguson-tiden.

Med hans proaktive forsvar og evne til å spille fra baksiden, er det mer et sjokk å ikke se ham starte enn Bailly.

Jones, som har gått glipp av rundt 80 Premier League-kamper i løpet av de siste tre sesongene på grunn av en kneskade, har vært i form og tilgjengelig siden starten av året, og det å tillate ham å ha ordinær spilletid ville være et enormt løft for selvtilliten hans og hans tankesett.

Det er usannsynlig at han vil være med i den nye managerens langsiktige planer, men hvis han viser nøkkeltegn på tilgjengelighet og pålitelighet på en ukentlig basis, så vil uten tvil noen av midtbordsteamene ønske tjenestene hans.

Hannibal Mejbri

Mejbri imponerte United-legenden Gary Neville da han kom mot Liverpool tidligere i år

6

Mejbri imponerte United-legenden Gary Neville da han kom mot Liverpool tidligere i årKreditt: Getty

Siden Brandon Williams, James Garner og Tahith Chong for tiden nyter låneperioder borte fra Old Trafford, forblir Hannibal Mejbri som en av få talentfulle ungdommer i United.

Han kan spille som en offensiv midtbanespiller eller som en kantspiller på venstre flanke, og med sin evne til å kjøre mot motstanderen med ballen, er den tunisiske landslagsspilleren kalt for å ha en flott karriere, enten det er i United eller ikke.

Når man legger merke til kvalitetene hans på ballen for U23-laget, fra hans konstante pasninger mellom linjene til hans individuelle glans i den siste tredjedelen, ville Mejbris introduksjon i førstelagsoppstillingen bidra til å lette Jadon Sanchos byrde, når det gjelder kreativitet og angripende kvalitet.

Mejbri er tilfeldigvis den viktigste unggutten som Old Trafford-trofasten ønsker å se i Premier League.

Charlie McNeill

18 år gamle McNeill kan trives under ledelse av Ten Hag neste sesong

6

18 år gamle McNeill kan trives under ledelse av Ten Hag neste sesongKreditt: Getty

United mangler mest i spissavdelingen, med Cristiano Ronaldo som den eneste spissen tilgjengelig ettersom Edinson Cavani har brukt mer tid på sidelinjen enn på banen.

På toppen av det hjelper det ikke for den portugisiske landslagsspilleren å starte regelmessig uten rotasjon og innenfor et lag som ikke spiller etter hans sterke sider, noe som fører til at prestasjonene og angrepstrusselen hans raskt avtar.

Jeg er en foreldreekspert - tegn som bestemmer hvilken jobb barnet ditt vil utmerke seg i
Tesco vil ikke levere til mitt statiske hjem – det er diskriminering

Ikke desto mindre ville dette være det monumentale øyeblikket for McNeill å få sjansen til å få et gjennombrudd på det høyeste nivået i engelsk fotball.

Han har tidligere scoret over 600 mål i Manchester City-akademiet på ungdomsnivå.

@UTDWorldwide @asif9707Kilde lenke

By Gutleif Hansen

Ekspert på gjennomføring av tekstsendinger og spesialist på lagidrett. I sportsjournalistikk siden 2012. En fan av motorsport og motorsport.